سایت انتخابات ۱۴۰۳ متعلق به هیچ کاندیدایی نیست و کاملا مستقل فعالیت می‌کند

Search

زاکانی دروغ می‌گوید؛ باید استغفار کند!

عوض حیدرپور نماینده سابق مجلس
یکی از نماینده‌های سابق مجلس می‌گوید، اظهارات اخیر علیرضا زاکانی درباره مسعود پزشکیان دروغ است و اتفاقاتی که زاکانی ادعا می‌کند، رخ نداده است.

علیرضا زاکانی چند روز پیش در یک حمله مستقیم به مسعود پزشکیان گفت: «بنده نماینده بودم و یکی از آقایان نامزدهای کنونی وزیر بهداشت بود. متوجه خطا در آزمون دستیاری شدم و درخواست اطلاعات کردم، پاسخ ناقص دادند و مجبور به تحقیق و تفحص شدیم. معلوم شد آن زمان سوالات آزمون دستیاری را نفری ۳۰ میلیون تومان فروخته بودند و ۲۱ نفر در دادگاه محکوم شدند، اما آقای وزیر یا بی‌اطلاع بود یا از یک بی‌عدالتی محض دفاع می‌کرد.»

اما حالا یک نماینده سابق مجلس ادعا می‌کند، زاکانی دروغگو است و باید استغفار کند.

عوض حیدرپور که در مجلس هفتم، رییس هیات تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی بود، در خصوص ادعای زاکانی گفت: این ادعاها دروغ است، ما تقریبا ۳-۴ ماه کار کردیم و آقای زاکانی هم در تیم هیات تحقیق و تفحص بود؛ منتها به هیچ نتیجه‌ای که به دادگاه بدهیم و محاکمه کنند یا کسی را اخراج کنند نرسیدیم، از تیمی که آنجا بودند عذرخواهی کردیم که ۳-۴ ماه مزاحمت برایشان ایجاد کردیم و تمام شد.

وی در پاسخ به این سوال که «رویکرد پزشکیان در قامت وزیر نسبت به تحقیق و تفحص چطور بود؟» به خبرنگار ایلنا گفت: خیلی با آغوش باز پذیرفت، یک نامه رسمی به ایشان زده شد و ما را [به عنوان اعضای هیات تحقیق و تفحص] به وزارتخانه معرفی کردند، ایشان هم ما را به معاونت آموزش معرفی کرد و معاونت آموزش هم ما را به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی معرفی کرد و در این شورا هم که رفتیم کار را شروع کردیم، همه اسناد و مدارکی که می‌خواستیم را در اختیار ما گذاشتند.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: ما تقریبا ۳-۴ ماه کاملاً همه چیز را بررسی کردیم، از نظر فنی هم بررسی کردیم و  مشاهده کردیم کسانی که قبول شدند افرادی هستند که در آزمونی که برگزار شده با نمره قبول شده‌اند.

حیدرپور در پاسخ سوالی درباره هدف زاکانی از طرح این مطلب با توجه به اینکه حدود ۲۰ سال از این موضوع سپری شده، ابراز داشت: ببینید دکتر زاکانی این کاری که کرده را من خودم وقتی که دیدم یک جوابیه به ایشان دادم، این یک حرکت تخریبی غیراخلاقی و غیرخدایی است با اینکه مقام معظم رهبری هم فرمودند و تقریباً همه دستگاه‌های ذی‌ربط در اجرای انتخابات هم اشاره کردند که کسی دنبال تخریب نباشد به نظر می‌آید که این حرکت تخریبی و غیرخدایی علیه آقای پزشکیان است و ایشان باید استغفار کند و دیگر این گونه حرکات را تا آخر انتخابات و حتی تا آخر عمرش ان‌شاءالله تکرار نکند.

وی در واکنش به این مساله که زاکانی گفته «آقای وزیر وقت(پزشکیان) یا بی‌اطلاع بود یا از یک بی‌عدالتی محض دفاع می‌کرده»، اظهار داشت: آقای پزشکیان کاملاً از موضوع اطلاع داشت برای اینکه زمانی که تحقیق و تفحص در مجلس به تصویب رسید از مجلس برای ایشان نامه رسمی نوشتند و بنده را به عنوان رئیس و اعضای هیات تحقیق و تفحص به ایشان معرفی کردند آقای پزشکیان با ما جلسه گذاشت در آن جلسه هم گفت که من دستور می‌دهم که هرچه مدارک نیاز است در اختیار شما بگذارند، شما بررسی کنید و هر چیزی هم که شما به نتیجه رسیدید ما اجرا می‌کنیم.

این نماینده پیشین مجلس افزود: ما ۳-۴ ماه درگیر بودیم، اوایل مجلس هفتم بود که تا مهر و آبان هم این بررسی‌ها به طول انجامید، ما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم و اعلام هم کردیم که هیچ فروش سوال و هیچ تقلبی در امتحان دستیاری سال ۱۳۸۲ انجام نگرفته است.

رییس هیات تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی در مجلس هفتم تاکید کرد: ایشان با ما کاملا همکاری کرد اولاً خودش جلسه دو ساعته گذاشت بعد هم ما را به معاونت آموزش معرفی کرد که همکاری کنند و بعد هم این معاونت ما را به شورای تخصصی مربوطه معرفی کرد و این شورا نیز همه مدرک را در اختیار ما گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که «در واقع پزشکیان در این مساله بی‌عدالتی نکرد؟»، گفت: نه اتفاقاً هیچ اتفاقی نیفتاده بود و ما هم آن را اعلام کردیم و در صحن علنی مجلس هم خواندیم که هیچ سوالی فروخته نشده و هیچ چیزی هم دستگیر ما نشد.

کدخبر 4876
Picture of سردبیر

سردبیر

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
نظر شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین دیدگاه‌ها
 • احمد:15:12
  سلام ‌اقای‌پزشکیان‌به‌مارای‌دادیم‌چون‌شعوردارم.لطفابه‌شعورماتوهین‌نکنید.هیچ‌دولتی‌نتوانسته‌طرح‌ضربتی‌جایگزینی‌پیکان‌هاوسواری‌فرسوده‌راانجام‌دهد.اگرحقیقت‌رامیگوییددستوردهیدتاتمام‌شدن‌همه‌وجایگزینی‌اخرین‌سواری‌فرسوده‌درایران‌شرکتهای‌خود روسازی‌به‌هیچکس‌وهیچ‌ارگانی‌به‌جزدارندگان‌سواری‌فرسوده.تحویل‌ندهندوتسهیل‌وتسریع‌فرمایید..‌اگرنمیتوانیدراحت‌ترین‌راه‌راانتخاب‌فرماییددستوردهیدطرخ‌جاگزینی‌جمع‌شودماهم‌باهمین‌قراضه‌مان‌بسازیم‌تابمیریم.اینکارازعزاداری‌عاشوراواجبتراست.امام‌حسین‌هم‌راضی‌تراست...مردانه‌صادقانه‌بفرماییدواینقدربه‌شعورماکه‌رای‌به‌شمادادیم.توهین‌نکنیدحق‌مانیست....قم
 • محمد اخوان آتشگاه:14:51
  سلام عرض ادب و احترام تبریک میگم.فقط مشکلات خودراکجااعلامکنیم
 • نهال:23:08
  سلام موفقیت دکتر را تبریک می گم . خواهشا سیستم وزارت آموزش و پرورش را کلا عوض کنید . افراد وزارت خانه وابستگان خود را که هیچ شتیستگی ندارن در سمت های مختلف از جمله مدیر مدرسه گذاشتن که هیچگونه شایستگی ندارن
 • عبدالحق:08:11
  بادرود و سلام ما مردم بلوچستان پشتت هستیم ان الله بعدشم این همه رییس جمهور وعده الکی دادن بنده چهار سال دنبال کارکمیته هستم مستاجرم با بچه ومادر همه خدا شما روخیربده دلگرم شمایم
 • کبری بهرامی:16:05
  عرض سلام و تبریک به آقای پزشکیان آقای پزشکیان امروز روز شهادت حضرت علی اصغر شما رو قسم میدم به گلوی پاره پاره آن عزیز به ما هم کمک کنید یه وام می‌خوام برای خودم شغلی روستامون شروع کنم خیلی هزینه کردم بابت کلاسام رایشگری کمک کنید راه بندازم با کمک جنابعالی ممنونم
 • نظری:21:21
  پرسپولیس از چه نظر پرسپولیس است؟ و استقلال از چه نظر استقلال است؟ اگر پیراهن آبی را بر تن بازیکنان پرسپولیس کنید تبدیل میشود به استقلال ! و بالعکس ... به همین مضحکی ، به همین سادگی ! حالا دیگر فرقی ندارد شما به جلیلی رای داده اید یا پزشکیان ، چون روی پیشانی شما نوشته نشده "رای دهنده به فلانی!" حتی اگر واقعا به پزشکیان رای داده باشید ، دیگران میتوانند بگویند دروغ نگو ، از قیافه ات مشخصه به جلیلی رای دادی و بالعکس ! حالا خوب یا بد پزشکیان به همه مردم بر می گردد فاغ از ژنتیک شان ! اگر یارانه را قطع کند یا افزایش ندهد ، اگر بنزین را گران کند ، اگر تورم بیشتر شود ، اگر بدهی دولت افزایش یابد ، اگر استخدام ها لغو شوند، اگر طرح مسکن متوقف شود ، گریبانگیر همه است از ماکو تا راسک ! البته فقری که برای طبقات ضعیف جامعه ابجاد شود از طرف دیگر به نفع و سود الیگارشی ها هم هست، همان کسانی که ثروت باد آورده زیادی بدست آوردند و حاصلش کاخ هایی شد در دوبی و ابوظبی ... . راهکار چیست؟ آیا باید منتظر بمانیم تا ۴ یا ۸ سال بعد دوباره جلیلی بیاید و فساد را در ایران ریشه کن کند؟؟! با این حساب باید جلیلی برود در اتحادیه اروپا و آمریکا و سایر نقاط جهان هم رئیس جمهور شود تا آنها هم از شر فساد رهایی یابند!!
 • روئا:14:50
  ♦️چرا ۱۴۰۳، عجیب‌ترین انتخابات تاریخ ایران بود؟ ✍️مصطفی فقیهی 🔹عجیب‌ترین انتخابات در تاریخ ایران ‏که پیروزِ آن ‏بدون هیچ قول و وعده ‏و بی‌حمایتِ هیچ سلبریتی ‏و با کسبِ آراء فقرا ‏و بدنه‌ی سنتی-سیستمی ‏و آراءِ نُو خاکستری‌ها ‏و در برابر یک دولت و ستاد و سیما ‏بر صندلی ریاست‌جمهوری نشست ‏🔹با مشارکت مضاعف در دور دوم‌ ‏نسبت به دور اول ‏برخلافِ همه‌ی ادوارِ دو دوره‌ای #برای_ایران #طبیب_ایران #زندگی_بدون_شرمساری 🇮🇷 #همه_باهم_برای_ایران @dr_pezeshkian_ir