سایت انتخابات ۱۴۰۳ متعلق به هیچ کاندیدایی نیست و کاملا مستقل فعالیت می‌کند

Search

به تمام مرددين؛ من هم يكی از شما هستم!

مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری 1403
اينها را به عنوان مادر دختر نوجواني مي‌نويسم كه از حالا كه هنوز ديپلم نگرفته‌، در حال سرچ درباره كشورهايي است كه مي‌خواهد به آنجا مهاجرت كند.

سال‌هاست يا در انتخابات شركت نمي‌كنم و يا به نشانه اعتراض راي سفيد به صندوق مي‌اندازم. اينبار هم خوره ترديد تمام جانم را فرا گرفته است اما با هر جان كندني كه بود جسم و روحم را قانع كردم كه بايد كاري بكنيم.

سخت است كه اميد به آينده نداشته باشيم ولي ناگزير به تكاپو باشيم. چون بالاخره همان آينده هم از راه مي‌رسد و بايد آن را هم زندگي كنيم. دو هفته است كه در هياهوي انتخابات و ستاد و تبليغات، دخترم؛ عزيزترين زندگي‌ام را مجموعا يك ساعت هم نديده‌ام. دلتنگ است و بي‌قراري مي‌كند؛ دلتنگم و طاقتم تمام شده اما بايد تحمل كنيم. نه فقط براي پيروزي گزينه مورد نظرمان در انتخابات كه مهم‌تر از آن، براي اينكه فرداي انتخابات بتوانم به خودم بگويم تو هر كاري بلد بودي انجام دادي.

يادداشت محسن رناني را كه مي‌خواندم با كلمه، كلمه‌اش اشك ريختم؛ چون خودم هم يكي از همان مرددين هستم و تنها چيزي كه اين روزها من را سرپا نگه داشته فقط و فقط يك فكر است؛ يك نفر هست كه با تمام نقاط ضعف و قوتش اما دروغ نمي‌گويد، وعده هم نمي‌دهد. اگر رييس‌جمهور بشود حتي اگر به‌قول خيلي‌ها كار زيادي از دستش برنيايد، مي‌توانم/مي‌توانيم با صداي بلند و رسا از او انتقاد كنيم.

اينها را نمي‌گويم كه مرددين را به راي دادن راضي كنم. چون زماني كه خودم هم تصميم مي‌گرفتم راي ندهم هيچ‌كس نمي‌توانست نظرم را عوض كند.
واقعيت اين است؛ چه راي بدهيم و چه راي ندهيم، بالاخره يك نفر رييس‌جمهور مي‌شود اما مهم است كه روز پس از انتخابات به خودمان بگوييم خوب حالا كه همه تلاشت را كردي ديگر با خيال آسوده ادامه مسير را انتخاب كن.

اينها را نه به عنوان روزنامه‌نگار بلكه به عنوان مادر دختر نوجواني مي‌نويسم كه خودش و دوستانش از حالا كه هنوز ديپلم نگرفته‌اند در حال جست‌وجو و سرچ درباره كشورهايي هستند كه مي‌خواهند به آنجا مهاجرت كنند و مني كه عاشق ايرانم بايد تمام تلاشم را بكنم تا اميدي كه در حد نور يك شمع كم‌سو شده را غنيمت بدانم.

چند روز قبل به بزرگواري كه تمام وجود و انرژي‌اش را براي اين انتخابات گذاشته، گفتم: واقعيت اين است كه اميد مرده است؛ مرده هم زنده نمي‌شود…همين! گفت: «اميد هيچگاه نمي‌ميرد، چون آتشي زير خاكستر روشن است و منتظر فرصتي براي برافروختن است.»

راي مي‌دهم اما نه به اميد معجزه، به اميد پديد آمدن اميد! به اين اميد كه زور كورسوي شمعي كه باقي‌مانده از خاكستري كه آن را فراگرفته بيشتر باشد.

غزل لطفی/ روزنامه اعتماد

کدخبر 6009
Picture of سردبیر

سردبیر

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
نظر شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین دیدگاه‌ها
 • احمد:15:12
  سلام ‌اقای‌پزشکیان‌به‌مارای‌دادیم‌چون‌شعوردارم.لطفابه‌شعورماتوهین‌نکنید.هیچ‌دولتی‌نتوانسته‌طرح‌ضربتی‌جایگزینی‌پیکان‌هاوسواری‌فرسوده‌راانجام‌دهد.اگرحقیقت‌رامیگوییددستوردهیدتاتمام‌شدن‌همه‌وجایگزینی‌اخرین‌سواری‌فرسوده‌درایران‌شرکتهای‌خود روسازی‌به‌هیچکس‌وهیچ‌ارگانی‌به‌جزدارندگان‌سواری‌فرسوده.تحویل‌ندهندوتسهیل‌وتسریع‌فرمایید..‌اگرنمیتوانیدراحت‌ترین‌راه‌راانتخاب‌فرماییددستوردهیدطرخ‌جاگزینی‌جمع‌شودماهم‌باهمین‌قراضه‌مان‌بسازیم‌تابمیریم.اینکارازعزاداری‌عاشوراواجبتراست.امام‌حسین‌هم‌راضی‌تراست...مردانه‌صادقانه‌بفرماییدواینقدربه‌شعورماکه‌رای‌به‌شمادادیم.توهین‌نکنیدحق‌مانیست....قم
 • محمد اخوان آتشگاه:14:51
  سلام عرض ادب و احترام تبریک میگم.فقط مشکلات خودراکجااعلامکنیم
 • نهال:23:08
  سلام موفقیت دکتر را تبریک می گم . خواهشا سیستم وزارت آموزش و پرورش را کلا عوض کنید . افراد وزارت خانه وابستگان خود را که هیچ شتیستگی ندارن در سمت های مختلف از جمله مدیر مدرسه گذاشتن که هیچگونه شایستگی ندارن
 • عبدالحق:08:11
  بادرود و سلام ما مردم بلوچستان پشتت هستیم ان الله بعدشم این همه رییس جمهور وعده الکی دادن بنده چهار سال دنبال کارکمیته هستم مستاجرم با بچه ومادر همه خدا شما روخیربده دلگرم شمایم
 • کبری بهرامی:16:05
  عرض سلام و تبریک به آقای پزشکیان آقای پزشکیان امروز روز شهادت حضرت علی اصغر شما رو قسم میدم به گلوی پاره پاره آن عزیز به ما هم کمک کنید یه وام می‌خوام برای خودم شغلی روستامون شروع کنم خیلی هزینه کردم بابت کلاسام رایشگری کمک کنید راه بندازم با کمک جنابعالی ممنونم
 • نظری:21:21
  پرسپولیس از چه نظر پرسپولیس است؟ و استقلال از چه نظر استقلال است؟ اگر پیراهن آبی را بر تن بازیکنان پرسپولیس کنید تبدیل میشود به استقلال ! و بالعکس ... به همین مضحکی ، به همین سادگی ! حالا دیگر فرقی ندارد شما به جلیلی رای داده اید یا پزشکیان ، چون روی پیشانی شما نوشته نشده "رای دهنده به فلانی!" حتی اگر واقعا به پزشکیان رای داده باشید ، دیگران میتوانند بگویند دروغ نگو ، از قیافه ات مشخصه به جلیلی رای دادی و بالعکس ! حالا خوب یا بد پزشکیان به همه مردم بر می گردد فاغ از ژنتیک شان ! اگر یارانه را قطع کند یا افزایش ندهد ، اگر بنزین را گران کند ، اگر تورم بیشتر شود ، اگر بدهی دولت افزایش یابد ، اگر استخدام ها لغو شوند، اگر طرح مسکن متوقف شود ، گریبانگیر همه است از ماکو تا راسک ! البته فقری که برای طبقات ضعیف جامعه ابجاد شود از طرف دیگر به نفع و سود الیگارشی ها هم هست، همان کسانی که ثروت باد آورده زیادی بدست آوردند و حاصلش کاخ هایی شد در دوبی و ابوظبی ... . راهکار چیست؟ آیا باید منتظر بمانیم تا ۴ یا ۸ سال بعد دوباره جلیلی بیاید و فساد را در ایران ریشه کن کند؟؟! با این حساب باید جلیلی برود در اتحادیه اروپا و آمریکا و سایر نقاط جهان هم رئیس جمهور شود تا آنها هم از شر فساد رهایی یابند!!
 • روئا:14:50
  ♦️چرا ۱۴۰۳، عجیب‌ترین انتخابات تاریخ ایران بود؟ ✍️مصطفی فقیهی 🔹عجیب‌ترین انتخابات در تاریخ ایران ‏که پیروزِ آن ‏بدون هیچ قول و وعده ‏و بی‌حمایتِ هیچ سلبریتی ‏و با کسبِ آراء فقرا ‏و بدنه‌ی سنتی-سیستمی ‏و آراءِ نُو خاکستری‌ها ‏و در برابر یک دولت و ستاد و سیما ‏بر صندلی ریاست‌جمهوری نشست ‏🔹با مشارکت مضاعف در دور دوم‌ ‏نسبت به دور اول ‏برخلافِ همه‌ی ادوارِ دو دوره‌ای #برای_ایران #طبیب_ایران #زندگی_بدون_شرمساری 🇮🇷 #همه_باهم_برای_ایران @dr_pezeshkian_ir