سایت انتخابات ۱۴۰۳ متعلق به هیچ کاندیدایی نیست و کاملا مستقل فعالیت می‌کند

Search

حمله تابناک به وحید حقانیان: سر پیری و معرکه‌گیری؟!

ثبت نام وحید حقانیان در انتخابات 1403 ریاست جمهوری
حضور غافلگیرکننده وحید حقانیان در انتخابات، مردی که سالها در بیت رهبری فعال بوده، تحلیل‌های مختلفی را به دنبال داشته است.

سایت تابناک در یادداشتی به قلم داوود شیرالی، از حضور وحید حقانیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ به شدت انتقاد کرد:

در یکی از عجیب ترین رویدادهای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام تیر ماه ۱۴۰۳ وحید حقانیان از مسئولان اجرایی و در واقع “اداری” بیت رهبر انقلاب در انتخابات ثبت نام کرد!در برخی گروههای سیاسی تلگرامی حتی پوستر انتخاباتی “سید وحید حقانیان” هم منتشر شده بود که نشان می دهد برنامه ریزی او برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، دفعی و ناگهانی نبوده است و مقدماتی برای این کار از مدتها قبل چیده شده است.
حقانیان چند سال است که یک گروه واتساپی فعال را هم اداره می کند که در آن به تحلیل و گمانه زنی درباره پشت پرده های سیاست می پردازد. گمانه های بعید و فضایی که هیچ وقت مورد استناد رسانه های معتبر قرار نگرفته است.
یکی از تصاویر ماندگاری که از وحید حقانیان در ذهن اهالی سیاست وجود دارد، وظیفه جایابی و ترکیب بندی حاضران در صف اول نماز جمعه بود که سعی کرد مرحوم هاشمی رفسنجانی را در کنار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت بنشاند که در لحظه آخر، هاشمی این صحنه آرایی حقانیان را خراب کرد و جای خودش را عوض کرد!
شاید مهم ترین و رسانه ای ترین نقش آفرینی وحید حقانیان که شاید باعث ایجاد سوءتفاهم هایی برای او شده است، این باشد که در مراسم تنفیذ دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، در غیاب و به جای سید محمد خاتمی(رئیس جمهور سابق)، حکم تنفیذ را به رهبرانقلاب تحویل داد تا ایشان آن حکم را به احمدی‌نژاد تحویل دهد.
اما چه شد که “فرمانده گشت‌های ثارالله” در تهران در دهه شصت چنین تصمیم عجیبی گرفته است؟ حقانیان نمی داند که رجل سیاسی نیست؟ نمی داند حداقل شرایط سیاسی ریاست جمهوری را ندارد و احتمال تاییدش نزدیک به صفر است؟ حقانیان نمی داند که مسائل مربوط به بیت رهبری و افراد منتسب به آن حساسیتی فوق العاده دارد و نباید این نهاد مهم و تاثیر گذار درگیر حاشیه های سیاسی شود؟
نامزدی وحید حقانیان شبیه این بود که مثلا آقای حمید انصاری یا حاج عیسی خادم امام خمینی(ره) هم در دهه شصت برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود! این آمدن را چگونه می توان تعریف کرد؟
حقانیان چرا آمده است؟
تقریبا تنها گزینه ای که می توان با توجه به علاقه حقانیان به رسانه و روحیاتی که از خود در واتس آپ نشان داده آن را جدی گرفت، بروز نوعی جاه طلبی نوجوانانه یا معرکه گیری پیرانه سری با استفاده از فرصت نام نویسی انتخابات است.
آیا وحید حقانیان می خواهد دیده شود؟ دلش می خواهد تیتر یک شود؟ آیا حقانیان به سندرم”آقا دوربینی” مبتلا شده است؟ حتی اگر حقانیان می خواست افشاگری کند، راه حل و تریبون اش ثبت نام ریاست جمهوری نبود و نیست !
بنظر نمی رسد حضور وحید حقانیان چندان از سوی اهل رسانه و سیاست جدی گرفته شود، اما هرچه باشد او توانست یکی از آرزوهای دیرینه خود را جامه عمل بپوشاند و برای چند ساعت، تیتر یک شود.
ثبت نام حقانیان نه آورده ای برای کشور دارد و نه چیزی به او اضافه می کند، ولی ممکن است زحمات و خدمات سابق حقانیان را هم زیر سئوال برود.

کدخبر 1600
Picture of سردبیر

سردبیر

مطالب مرتبط
برچسب‌ها
نظر شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین دیدگاه‌ها
 • احمد:15:12
  سلام ‌اقای‌پزشکیان‌به‌مارای‌دادیم‌چون‌شعوردارم.لطفابه‌شعورماتوهین‌نکنید.هیچ‌دولتی‌نتوانسته‌طرح‌ضربتی‌جایگزینی‌پیکان‌هاوسواری‌فرسوده‌راانجام‌دهد.اگرحقیقت‌رامیگوییددستوردهیدتاتمام‌شدن‌همه‌وجایگزینی‌اخرین‌سواری‌فرسوده‌درایران‌شرکتهای‌خود روسازی‌به‌هیچکس‌وهیچ‌ارگانی‌به‌جزدارندگان‌سواری‌فرسوده.تحویل‌ندهندوتسهیل‌وتسریع‌فرمایید..‌اگرنمیتوانیدراحت‌ترین‌راه‌راانتخاب‌فرماییددستوردهیدطرخ‌جاگزینی‌جمع‌شودماهم‌باهمین‌قراضه‌مان‌بسازیم‌تابمیریم.اینکارازعزاداری‌عاشوراواجبتراست.امام‌حسین‌هم‌راضی‌تراست...مردانه‌صادقانه‌بفرماییدواینقدربه‌شعورماکه‌رای‌به‌شمادادیم.توهین‌نکنیدحق‌مانیست....قم
 • محمد اخوان آتشگاه:14:51
  سلام عرض ادب و احترام تبریک میگم.فقط مشکلات خودراکجااعلامکنیم
 • نهال:23:08
  سلام موفقیت دکتر را تبریک می گم . خواهشا سیستم وزارت آموزش و پرورش را کلا عوض کنید . افراد وزارت خانه وابستگان خود را که هیچ شتیستگی ندارن در سمت های مختلف از جمله مدیر مدرسه گذاشتن که هیچگونه شایستگی ندارن
 • عبدالحق:08:11
  بادرود و سلام ما مردم بلوچستان پشتت هستیم ان الله بعدشم این همه رییس جمهور وعده الکی دادن بنده چهار سال دنبال کارکمیته هستم مستاجرم با بچه ومادر همه خدا شما روخیربده دلگرم شمایم
 • کبری بهرامی:16:05
  عرض سلام و تبریک به آقای پزشکیان آقای پزشکیان امروز روز شهادت حضرت علی اصغر شما رو قسم میدم به گلوی پاره پاره آن عزیز به ما هم کمک کنید یه وام می‌خوام برای خودم شغلی روستامون شروع کنم خیلی هزینه کردم بابت کلاسام رایشگری کمک کنید راه بندازم با کمک جنابعالی ممنونم
 • نظری:21:21
  پرسپولیس از چه نظر پرسپولیس است؟ و استقلال از چه نظر استقلال است؟ اگر پیراهن آبی را بر تن بازیکنان پرسپولیس کنید تبدیل میشود به استقلال ! و بالعکس ... به همین مضحکی ، به همین سادگی ! حالا دیگر فرقی ندارد شما به جلیلی رای داده اید یا پزشکیان ، چون روی پیشانی شما نوشته نشده "رای دهنده به فلانی!" حتی اگر واقعا به پزشکیان رای داده باشید ، دیگران میتوانند بگویند دروغ نگو ، از قیافه ات مشخصه به جلیلی رای دادی و بالعکس ! حالا خوب یا بد پزشکیان به همه مردم بر می گردد فاغ از ژنتیک شان ! اگر یارانه را قطع کند یا افزایش ندهد ، اگر بنزین را گران کند ، اگر تورم بیشتر شود ، اگر بدهی دولت افزایش یابد ، اگر استخدام ها لغو شوند، اگر طرح مسکن متوقف شود ، گریبانگیر همه است از ماکو تا راسک ! البته فقری که برای طبقات ضعیف جامعه ابجاد شود از طرف دیگر به نفع و سود الیگارشی ها هم هست، همان کسانی که ثروت باد آورده زیادی بدست آوردند و حاصلش کاخ هایی شد در دوبی و ابوظبی ... . راهکار چیست؟ آیا باید منتظر بمانیم تا ۴ یا ۸ سال بعد دوباره جلیلی بیاید و فساد را در ایران ریشه کن کند؟؟! با این حساب باید جلیلی برود در اتحادیه اروپا و آمریکا و سایر نقاط جهان هم رئیس جمهور شود تا آنها هم از شر فساد رهایی یابند!!
 • روئا:14:50
  ♦️چرا ۱۴۰۳، عجیب‌ترین انتخابات تاریخ ایران بود؟ ✍️مصطفی فقیهی 🔹عجیب‌ترین انتخابات در تاریخ ایران ‏که پیروزِ آن ‏بدون هیچ قول و وعده ‏و بی‌حمایتِ هیچ سلبریتی ‏و با کسبِ آراء فقرا ‏و بدنه‌ی سنتی-سیستمی ‏و آراءِ نُو خاکستری‌ها ‏و در برابر یک دولت و ستاد و سیما ‏بر صندلی ریاست‌جمهوری نشست ‏🔹با مشارکت مضاعف در دور دوم‌ ‏نسبت به دور اول ‏برخلافِ همه‌ی ادوارِ دو دوره‌ای #برای_ایران #طبیب_ایران #زندگی_بدون_شرمساری 🇮🇷 #همه_باهم_برای_ایران @dr_pezeshkian_ir